Achievement

Achievement List of Interschool Competitions 2021-22

S. No.   Name of Online Fest 2021-22 School Name 1 st Position 2 nd Position 3 rd Position/ Consolation Prize
1. Trishna Summit 2021  N.K. Bagrodia Sec. 4  

Event: Eco. Innovation

2 nd Position

1. Bhagirathi Prabhu XII C
2. Shreya Majumdar XII C
3. Saundarya Singh. XII C
4. Vaishali Yadav. XII C

Event: ART BEAT

3 rd position

MIHIKA BISH VI F
2. Techfest Haywire 4.0 Mount Carmel  Dhara Utsav & Literary Fest   

Event: Beyond the Limit

3 rd position

Mohit Dalal IX

3. Dhara Utsav & Literary Fest N.K. Bagrodia Global School

Event: CONSERVATION CHAMPION

1 st Position
ABHILASH A ACHARYA IV F

Event name: EDUCATE 

1 st Position
1. Ashutosh Kumar Jha IXC
2. Suhani Agarwal IX A

   
4. RIPPLES  MBS Intl. School

Event: DIGITAL DIALOGUE

1 st Position
BHAGIRAT HI PRABHU XII C

   
5. EUPHONY The Indian Heights School     Event: Rhyme-N-Chime Consolation Prize YUVIKA SHARMA Nur. Sinkers
6. RENAISSANCE New Era Public School Dwarka    

EVENT: - COLOURS OF INDIA

3 rd Position
YASHWARD HAN RAY VIII A

Event: - Young scientist

3 rd position
Jaiditya IX A 

7. TARANA 2021  Vishwa Bharati Public School, Dwarka    

Event: Dramatic Monologue

3 rd position
TINA DAHIYA XI A

8. ODYSSEY 2021 Modern Convent School,   Event: Create Your Lockdown Story

2 nd position
Shaurya Harsh VI B
 
9. Ignited Minds Indraprastha International    

Event: Recycle to Upcycle Consolation Prizes Manveen Kaur IV B

Event: THE MOVERS AND SHAKERS Consolation Prizes AYUSHMAN KUMAR SURAJ VE

10. RAINBOW 2021 MRV MODEL SCHOOL SECTOR 13 

1. Event: SCIENCE ‘O’ MANIA

1 st Position
ABHILASH A ACHARYA IV F

2. Event: SUDHA SWARANJA LI

1 st position
ARJUN TYAGI V E

3. Event: AD-CLAD

1 st position
YASHVI CHAUHAN VI B

EVENT: MATHEPHILLI A

2 nd position
SHRISHTI II C

Event: Poem Recitation

3 rd Position
JINISHA SHARMA I D
 
Event: FANCY DRESS COMPETITION

3 rd position
YUVIKA SHARMA Nursery Snikers

11. Synergia 2021 Vandana International   Event: SHOE DECOR 2 nd Position DIVYA SOLANKI IX B

1. Event name: E- Face

3 rd position
HARSHIT DABAS VC 2.

2.Event "On-air"

3 rd  Position Name:
1. ANGEL JAIN –VIII D
2. LAKSHITA BISHT-VIII D 
3. HIMALI DABAS -VII C

3. Event name-Together for our Planet

3 rd position
Nikhil Singh XII A
Gaurav Sharma XII A

12. Arcadia 2021  Paramount Intl

Event: Dance Café
1 st Position
MUDIT MEWAL IV F
Event: INK YOUR THOUGHTS

1 st Position RIDHIMA SAHU VII B
Event: Hassi ke Hasgulley

1 st Position
Muskan Kumari IX D

Event: Salt & Pepper

Ist Position
AYUSHI RAI XC

Event Name: Chef Cap

2 nd Position
Vedaant Rawat K.G.

Event: The Tux Spectrum

2 nd position
RIYANSH CHAUHAN II B
Event: Virtual Mock Parliament

2 nd position
ARCHIT XII C
ANANYA DUBEY XII D

Event: My book my life

3 rd Position
DEVANSHI Nur. Snikers

Event: Trash to Treasure

3 rd position
ANANT MALIK XI B

13. IT Fest 2021  DPS Faridabad.  Event 4: Cyber gaming league

first position
Arhum Class X-B
Nitin dhankherClas s X-D
Ayush Kumar Class X-C
Himanshu Class X-C
Mudit Rohila Class IX-D
Event: THE CREATIVE POD
Best Design Sara Chothani II B

Event: Chase the cut-Best Replay

Value Award
GAURAV SHARMA XII B,
NIKHIL SINGH XII B,
SHUBHAM KUMAR XII A

 

 

 

Powered by shauryasoft.com